Winners

EVENT NAME
DESCRIPTION
POSITION
NAME
PRIZE MONEY
FOOTBALL
Team Event
1
Jay Shivhare
12000
1
Indrajeet Kumar
2
Anusheel Pandey
8000
CHESS
Under 13
1
Ayush Sharma
4500
2
Dadwani Sahil
2500
3
Samarth Raghuwansh
1500
Under 27
1
Prakash Yadav
4500
2
Nityata Jain
2500
3
Dishant Jain
1500
VOLLEYBALL
Girls
1
Aayushi
6000
2
Astha
Home Team
Boys
1
Navjot
9900
2
Nikhil Patidar
6000
BADMINTON
Men Team
1
Saurabh Atode
4500
2
Ayush Kanungo
2500
Men Singles
1
Rubin Shah
2000
2
Shivashish Rathore
1000
STRONGMAN
105
1
Vijendra Singh
1000
2
Jatinder Badwal
800
3
Shinku Thakur
600
70
3
Harsh Paw
600
1
Jitender Singh Pawar
1000
2
Aman Bhagat
800
80
1
Raj Kumar Yadav
1000
2
Sahil Kanojia
800
3
Sagar Dhurandar
600
90
1
Lalit Bamniya
1000
2
Chirag Joshi
800
3
Shubham Solanki
600
105+
1
Ankit Chauhan
1000
2
Parag Jain
800
POWERLIFTING
<59
1
Abhilash Sikdar
1200
2
Dilip Bhooriya
1000
3
Chetan
700
59-66
1
Jitendra Singh Pawar
1200
2
Nilesh Maske
1000
3
Anil Gurjar
700
66-74
1
Raj Kumar Yadav
1200
2
Avinash Jatav
1000
3
Harsh Paw
700
74-83
1
Chandan Singh Chaudhary
1200
2
Chirag Joshi
1000
3
Sagar Dhurandar
700
83-93
1
Vijendra Singh
1200
2
Lijjat Kumar
1000
3
Aditya Dwivedi
700
93+
1
Ankit Chouhan
1200
2
Sudarshan Tiwari
1000
3
Manpreet Singh Dheer
700
Arm Wrestling
<58
1
Sujit Kumar (Gwalior)
2500
2
Mijaz Khan (Bhopal)
1500
3
Arbaz Khan(Bhopal)
No 3rd Prize
58-66
1
Saud Khan (Bhopal)
2500
2
Arvind Rajak(Gwalior)
1500
3
Ranjeet Gill (Gwalior)
No 3rd Prize
66-74
1
Sachin Goyal (Gwalior)
2500
2
Sanjay Yadav (Indore)
1500
3
Muzahid (Dewas)
No 3rd Prize
74-84
1
Shabaz Khan (Dewas)
2500
2
Jatin Thakur (Mhow)
1500
3
Deepak Jamor(Gwalior)
No 3rd Prize
84+
1
Aakash Yadav (Ujjain)
2500
2
Shazeb Khan (Bhopal)
1500
3
Harsh Tiwari (Mhow)
No 3rd Prize
MEN’S PHYSIQUE
1
Sheikh Rais
4000
2
Sourabh Knowji
2000
3
Sunil Yadav
1000
TABLE TENNIS
OPEN GIRLS
1
AASHI SHRIMAL
2
NANDINI MALVIYA
1200
3
RITIKA SINGH
1000
OPEN BOYS
1
Nilesh Khatri
2500
2
Mohit Jatav
1200
CLOSED Men’s
1
Romit Nahar
5000
2
Gaurav Harshwal
2400
KABADDI
1
Ankit Solanki
5000
BASKETBALL
GIRLS
1
Sphoorty Dhannur
Home Team
2
Yukti Richharia
3500
BOYS
1
JLU, BHOPAL
9900
2
AMITY, NOIDA
6000
CRICKET
1
Shreyash Mundhra
18000
Vimal Kamal
2
Shashank Kumar
12000
Arvind Singh Thakur
SQUASH
1
Utsav Dhingra
2500
2
GC Ashray Mehta
1200
TENNIS
1
Abhinandan Upadhyay
2500
2
Kapil Sharma
1200